Przejdź do treści

Laserowe leczenie żylaków,
wewnątrzżylna terapia laserowa (EVLT / EVLA)

O zabiegu

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW:
PRZEBIEG ZABIEGU

1.

Zabieg przebiega w przyjaznej atmosferze z muzyką w tle, pole operacyjne nie jest widoczne dla pacjenta.

2.

Pacjent kładzie się na stole zabiegowym, nasz zespół przygotowuje pole operacyjne: dezynfekuje całą nogę wraz z pachwiną i nakłada jednorazowe sterylne obłożenie.

3.

W znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG, w chorej żyle poprzez pojedyncze nakłucie umieszczany jest światłowód. Jest to sterylny cienki i giętki przewód ze specjalnego włókna.

4.

Pod kontrolą USG, poprzez kilka nakłuć cienką igłą wzdłuż żyły wprowadzany jest środek znieczulający i obkurczający naczynie na światłowodzie – to tzw. znieczulenie tumescencyjne.

5.

Operator uruchamia laser i pod kontrolą USG stopniowo wysuwa światłowód, którego końcówka dostarczając wysoką energię trwale zamyka żyłę na całej długości.

6.

W zależności od potrzeb u niektórych pacjentów stosuje się procedury uzupełniające (miniflebektomia, skleroterapia).

7.

Zabieg kończy się nałożeniem na nogę dobranej wcześniej pończochy uciskowej.

8.

Wyżej opisany zabieg trwa około 45 minut, po czym pacjent wstaje, opuszcza gabinet i wraca do codziennych aktywności.

NASZ ZESPÓŁ


Jacek Polewiak

Zabiegi EVLT wykonuję w zespole z dr n. med. Ireneuszem Mazurem oraz dwiema pielęgniarkami Dorotą Staszkiewicz i Renatą Wilczek. Jesteśmy doświadczonym i zgranym zespołem, operujemy w niezmienionym składzie od 2016 roku, co zapewnia pacjentowi zarówno bezpieczeństwo, jak i przyjazną atmosferę.
Informacje o moim doświadczeniu zawodowym zamieściłem w zakładce o mnie. Z poważaniem, Jacek Polewiak.


Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, doktor nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Zabrzu oraz Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SPSKM w Katowicach. Uczestniczy w kongresach, kursach, warsztatach i szkoleniach w zakresie chirurgii naczyniowej ze szczególnym uwzględnieniem flebologii, flebologii estetycznej i endowaskularnego, małoinwazyjnego laserowego leczenia żylaków kończyn metodą EVLT. Obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami naczyń tętniczych i żylnych, a jego uwaga zawodowa skupia się w szczególności na flebologii.

Ireneusz Mazur


Laserowe leczenie żylaków Opole Instrumentariuszki

Nasze pielęgniarki to instrumentariuszki z ogromnym doświadczeniem, od 20 lat pracujące razem na Bloku Operacyjnym w jednym z dużych szpitali Opolszczyzny. Asystowały do największych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ale też laryngologii, ginekologii, urologii czy okulistyki. Są wszechstronne, bardzo solidne i godne zaufania, a to u instrumentariuszek najcenniejsza cecha, gdyż chirurg może wykonywać swoją pracę nie martwiąc się o jałowość pola operacyjnego czy porządek w narzędziach.

SALA ZABIEGOWA

Laserowe usuwanie żylaków Opole – nowa prywatna sala zabiegowa na wyłączny użytek umożliwia zaproponowanie Państwu szybkich terminów, a atestowane wyposażenie sali zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta.

SPRZĘT MEDYCZNY

Podczas zabiegu korzystamy z urządzeń będących wyznacznikiem jakości w swojej klasie:
laser Leonardo® 1470 nm niemieckiej firmy Biolitec AG,
aparat USG-Doppler Hitachi Aloka Arietta V60.

Wysoki standard sprzętu znacznie zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań jak i nawrotu choroby.

PRZED I PO

Dzięki uprzejmości naszych pacjentów, przedstawiamy efekty wykonywanych przez nas zabiegów terapii laserowej.


Ta sekcja jest obecnie redagowana.
Zdjęcia „przed i po” pojawią się na mojej stronie już wkrótce…

Zapraszamy do kontaktu