LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW Opole
Laserowe leczenie żylaków,
wewnątrzżylna terapia laserowa (EVLT / EVLA)
O zabiegu
Wewnątrzżylna terapia laserowa jest obecnie złotym standardem w leczeniu niewydolności żył pniowych (żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej). Zgodnie z zaleceniami towarzystw naukowych, jest to leczenie pierwszego wyboru.
Polega na umieszczeniu w niewydolnej żyle cienkiego światłowodu, którym dostarczana jest wysokoenergetyczna wiązka światła trwale zamykająca naczynie. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia żylaków, mająca liczne korzyści w stosunku do klasycznej (chirurgicznej) metody leczenia:
► bardzo bezpieczne znieczulenie miejscowe (tumescencyjne)
► zabieg trwa krócej i jest bardziej komfortowy dla pacjenta
► bezpośrednio po zabiegu pacjent wstaje i wraca do codziennych aktywności
► brak lub minimalny ból i stan zapalny po zabiegu
► lepszy efekty kosmetyczny: mniejsze ryzyko siniaków, brak blizn pooperacyjnych
minimalne blizny (1-2 mm) występują przy uzupełnieniu zabiegu laserowego miniflebektomią
► nie ma ograniczeń wiekowych pacjenta
► czynne owrzodzenie żylne nie przeszkadza w wykonaniu zabiegu, a sam zabieg przyspiesza wygojenie rany
► wysoka skuteczność zabiegu (96%)
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW:
PRZEBIEG ZABIEGU
1.
Zabieg przebiega w przyjaznej atmosferze z muzyką w tle, pole operacyjne nie jest widoczne dla pacjenta.
2.
Pacjent kładzie się na stole zabiegowym, nasz zespół przygotowuje pole operacyjne: dezynfekuje całą nogę wraz z pachwiną i nakłada jednorazowe sterylne obłożenie.
3.
W znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG, w chorej żyle poprzez pojedyncze nakłucie umieszczany jest światłowód. Jest to sterylny cienki i giętki przewód ze specjalnego włókna.
4.
Pod kontrolą USG, poprzez kilka nakłuć cienką igłą wzdłuż żyły wprowadzany jest środek znieczulający i obkurczający naczynie na światłowodzie – to tzw. znieczulenie tumescencyjne.
5.
Operator uruchamia laser i pod kontrolą USG stopniowo wysuwa światłowód, którego końcówka dostarczając wysoką energię trwale zamyka żyłę na całej długości.
6.
W zależności od potrzeb u niektórych pacjentów stosuje się procedury uzupełniające (miniflebektomia, skleroterapia).
7.
Zabieg kończy się nałożeniem na nogę dobranej wcześniej pończochy uciskowej.
8.
Wyżej opisany zabieg trwa około 45 minut, po czym pacjent wstaje, opuszcza gabinet i wraca do codziennych aktywności.
NASZ ZESPÓŁ
Zabiegi EVLT wykonuję w zespole z dr n. med. Ireneuszem Mazurem oraz dwiema pielęgniarkami Dorotą Staszkiewicz i Renatą Wilczek. Jesteśmy doświadczonym i zgranym zespołem, operujemy w niezmienionym składzie od 2016 roku, co zapewnia pacjentowi zarówno bezpieczeństwo, jak i przyjazną atmosferę.
Informacje o moim doświadczeniu zawodowym zamieściłem w zakładce o mnie. Z poważaniem, Jacek Polewiak.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, doktor nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Zabrzu oraz Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SPSKM w Katowicach. Uczestniczy w kongresach, kursach, warsztatach i szkoleniach w zakresie chirurgii naczyniowej ze szczególnym uwzględnieniem flebologii, flebologii estetycznej i endowaskularnego, małoinwazyjnego laserowego leczenia żylaków kończyn metodą EVLT. Obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami naczyń tętniczych i żylnych, a jego uwaga zawodowa skupia się w szczególności na flebologii.
Nasze pielęgniarki to instrumentariuszki z ogromnym doświadczeniem, od 20 lat pracujące razem na Bloku Operacyjnym w jednym z dużych szpitali Opolszczyzny. Asystowały do największych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ale też laryngologii, ginekologii, urologii czy okulistyki. Są wszechstronne, bardzo solidne i godne zaufania, a to u instrumentariuszek najcenniejsza cecha, gdyż chirurg może wykonywać swoją pracę nie martwiąc się o jałowość pola operacyjnego czy porządek w narzędziach.
SALA ZABIEGOWA
Laserowe usuwanie żylaków Opole – nowa prywatna sala zabiegowa na wyłączny użytek umożliwia zaproponowanie Państwu szybkich terminów, a atestowane wyposażenie sali zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta.
SPRZĘT MEDYCZNY
Podczas zabiegu korzystamy z urządzeń będących wyznacznikiem jakości w swojej klasie:
► laser Leonardo® 1470 nm niemieckiej firmy Biolitec AG,
► aparat USG-Doppler Hitachi Aloka Arietta V60.
Wysoki standard sprzętu znacznie zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań jak i nawrotu choroby.
PRZED I PO
Dzięki uprzejmości naszych pacjentów, przedstawiamy efekty wykonywanych przez nas zabiegów terapii laserowej.
Ta sekcja jest obecnie redagowana.
Zdjęcia „przed i po” pojawią się na mojej stronie już wkrótce…
Zapraszamy do kontaktu
Przed zabiegiem laserowym ma miejsce wizyta kwalifikacyjna z badaniem USG-Doppler, podczas której stwierdza się wskazania lub ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, oraz określany jest jego wstępny zakres.